Było dużo słońca, dobre humory, dużo ruchu, zabawy, nagrody, niespodzianki, a nawet garść całkiem ciekawych refleksji. Jednym słowem – mnóstwo wrażeń. Tak przebiegał ,,Piknik z książką”, który odbył się 11 sierpnia 2019 r., zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Błażowej. Miejscem spotkania był Miejski Park w Błażowej, który doskonale nadaje się na tego typu imprezy.

Piknik rozpoczęliśmy konkursem plastycznym pt. ,,Mój ulubiony bohater książkowy”. Oczywiście wszystkie prace były piękne, dlatego uczestnicy zostali obdarowani nagrodami. Teraz te prace zdobią błażowską bibliotekę.

Przez cały czas trwania pikniku można było tworzyć łańcuch rąk, a polegało to na odbijaniu pomalowanych dłoni na ręczniku papierowym, który właśnie stworzył nietypowy łańcuch. Można było także pomalować włosy, buzie, odbić bajkowe pieczątki. Odbył się również konkurs dla dzieci w wieku 6-8 lat, gdzie uczestnicy musieli odgadnąć  ,,Co to za postać z książki”. Była wata i popcorn.

Swoją sprawnością dzieci mogły pochwalić się kręcąc hula-hopem, za to też były nagrody. Rodzice również musieli być aktywni ze swoimi pociechami, dlatego odbył się taniec dziecka z rodzicem na gazecie. Brawa należą się dla jednej z mam za taniec z dwójką dzieci jednocześnie. Była też zabawa w mumię polegająca na obwinięciu papierem rodzica przez swoje dziecko. Całą imprezę towarzyszyli nam animatorzy, którzy zabawiali zebranych. Stoisko, które reprezentowały panie ze stowarzyszenia ,,Babski Młyn” proponowało pyszności w postaci mufinek, deserków, wrapsów i innych specjałów. Nie zapomniały również o pysznych proziaczkach, kawie i napojach, które w tym upalnym dniu miały wzięcie.

Pan Józiu Chmiel - nasz poeta - zachęcał do przeglądnięcia naszych publikacji, czyli „Kuriera Błażowskiego” oraz albumu ,,Błażowa na starej i współczesnej fotografii”, które można  było również zabrać do domu.

Pogoda dopisała i pomimo braku cienia zgromadzeni świetnie się bawili. Dla nikogo nie zabrakło nagród i słodkości, których fundatorami byli: GS Błażowa, BRYDMEBLE, BS w Błażowej, Gospodarka Komunalna w Błażowej, gadżety podarował nam burmistrz Jerzy Kocój. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy. W tym samym czasie trwał XIII Rodzinny Rajd Rowerowy, którego zakończenie wraz z losowaniem nagród odbyło się właśnie w parku.

Na zakończenie odbył się pokaz ognia i - jak to przystało na bibliotekę - po całym parku rozeszła się opowieść o starym dębie Bartku.

Spotkanie było doskonałą okazją do promocji czytelnictwa. Dzieci świetnie się bawiły, a nam dostarczyły wiele radości tym, że na naszym stoisku pod hasłem „Załóż kartę swojemu dziecku” zapisanych zostało do biblioteki dziewięciu nowych czytelników.Wielce prawdopodobne, że zajrzą tu ponownie, kiedy rozpocznie się rok szkolny i nastaną chłodne dni.

Jak się okazuje, pomysł na bibliotekę w plenerze sprawdził się znakomicie. Każdy odwiedzający nasze stoisko mógł przekonać się, że biblioteka to miejsce, w którym wiele się dzieje, a czytanie może sprawić wiele przyjemności.

Dziękuję wszystkim licznie przybyłym mieszkańcom gminy Błażowa oraz wszystkim bibliotekarkom. Jeszcze raz dziękuję sponsorom, Andrzejowi Wróblowi wraz z pracownikami, pracownikom Urzędu Miejskiego w Błażowej i wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej imprezy.

Anna Heller

Zdjęcia z pikniku w PDFie - kliknij tutaj i tutaj.

Zdjęcia z zakończenia Rajdu Rowerowego - kliknij tutaj.