Niestety czas wakacji i błogiego odpoczynku już za nami, dlatego 13 września 2019r. filię biblioteki w Nowym Borku odwiedziły najmłodsze dzieci z klasy pierwszej, aby uczestniczyć w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspomnień wakacyjnych przegród. Uczniowie opowiedzieli mi po krótce jak spędzili ten wolny czas. Wszystkie opowieści były bardzo interesujące, przy okazji dowiedziałam się o kilku miejscach w Polsce, które warto odwiedzić.

Kolejnym etapem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z tym  jak działa biblioteka, na jakie księgozbiory jest podzielona, na której półce mogą znaleźć literaturę przeznaczoną dla ich kategorii wiekowej i oczywiście jakie warunki należy spełnić aby móc wypożyczać bajki, lektury oraz korzystać z księgozbioru podręcznego.

Na zakończenie dzieci obsypały mnie pytaniami oczywiście związanymi z biblioteką i z książkami oraz pooglądały sobie pięknie wydane, kolorowe bajeczki.

Oczywiście tak miłe spotkanie należało nagrodzić czymś słodkim a także uwiecznić pamiątkowym zdjęciem. Serdecznie dziękuję uczniom za spotkanie oraz zapraszam do wypożyczania i czytania książek.

Kinga Rybka