20 września 2019 r. do biblioteki zaprosiłam przedszkolaków oraz pierwszaków wraz z wychowawczyniami. W bibliotece zapanował jesienny nastrój. Już niedługo, bo 23 września będziemy mieć pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Rozmawialiśmy właśnie o tej porze roku. Dzieci opowiadały, z czym kojarzy im się jesień. Wysłuchały pięknego wiersza pt.” Pani Jesień”. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego jesienią liście zmieniają barwę oraz co jest symbolem jesieni. Także dlaczego jesień może wpływać na złe samopoczucie. Dzieci lubią rozwiązywać zagadki, dlatego przygotowałam dla nich jesienne łamigłówki. Na zakończenie naszego pierwszego powakacyjnego spotkania przedszkolaki i pierwszaki malowały kolorowe liście. Dziękuje za przybycie do biblioteki i zachęcam do korzystania z księgozbioru bibliotecznego.

Magdalena Fornal