Zbieramy kasztany

Kasztany, kasztany

będziemy zbierali.

Władysław Broniewski

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku. W tym czasie w przyrodzie można zaobserwować wiele ciekawych zjawisk, które inspirują do organizowania różnorodnych zabaw i zajęć.

20 września br. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej wraz z dziećmi przywitała jesień. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami tej pory roku i utrwalenie nazw darów jesieni z lasu, sadu, parku i ogrodu oraz zaciekawienie zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. W trakcie spotkania czytaliśmy wiersze o jesieni, dyskutowaliśmy o jej walorach i znaczeniu dla ludzi i zwierząt. Okazuje się, że nie tylko zwierzęta przygotowują się do zimy. Ludzie również robią przetwory w postaci soków, sałatek, kiszonej kapusty, ogórków bogatych w witaminę C, która jest nam niezbędna do funkcjonowania. W tym dniu błażowską bibliotekę odwiedziło pięć grup dzieci z miejscowego przedszkola a były to: Krasnalki, Biedronki, Smerfy, Tygryski i Motylki, które przyszły ze swoimi opiekunkami. Przedszkolaki stworzyły piękne kolorowe prace plastyczne, które możemy obejrzeć w naszej bibliotece.

Atrakcją była makieta ,,Pani Jesieni” z którą każdy mógł sobie zrobić zdjęcie. Nasza biblioteka posiada wiele książeczek o tematyce jesiennej, dlatego każdy mógł sobie je obejrzeć, a niektóre z dzieci zadeklarowały, że jeszcze dzisiaj po przedszkolu zaciągną tutaj rodziców, aby się zapisać do biblioteki. Dzieci obdarowane słodyczami wyruszyły do przedszkola a po drodze miały za zadanie obserwować jak zmienia się przyroda i czy już wszystkie liście zrobiły się kolorowe. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.

Więcej zdjęć w galerii - kliknij tutaj.

Anna Heller