26 września 2019 r. dzieci z przedszkola i pierwszej klasy pod opieką swoich pań wychowawczyń powitały jesień w filii biblioteki publicznej w Piątkowej. Po wstępnej rozmowie o jesieni dzieci przystąpiły do dekoracji kolorowymi listkami jesiennego drzewa. Tak powstałe, w pięknej kolorowej szacie stało się ozdobą biblioteki na okres jesieni. Omówiliśmy różne ciekawostki związane z  jesienią, a potem wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówki pod hasłem: owocowe smakołyki i jesienne dni. W dalszej części lekcji bibliotecznej przeczytałam dzieciom wiersz „Urodziny marchewki”, a one  zaśpiewały piosenkę pod tym samym tytułem. W bibliotece zrobiło się gwarno i wesoło, a rozśpiewane i uśmiechnięte dzieci zaczęły tańczyć. W nagrodę otrzymały słodki poczęstunek i zaproszenie, aby w długie jesienne wieczory czytać i dzięki temu przenosić się w kolorowy świat bajek, baśni i opowiadań.

Danuta Hamerla