11 grudnia 2019 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z młodszych klas. Tematem naszych zajęć była zima jak również nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały wiersza Doroty Gellner pt. ”Zima”. Dyskutowaliśmy, dlaczego ptaki odlatują do ciepłych krajów oraz które z nich zimują w Polsce. Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że zima to trudny czas dla zwierząt i trzeba je dokarmiać. Uczniowie rozwiązywali zimowo-świąteczne zagadki. Dzieci podały mnóstwo pomysłów, w jaki sposób przygotowujemy się do świąt. Zapach choinki czy ciasta unoszący się w domu przypomina nam, że już niedługo będziemy je obchodzić. Tradycje oraz zwyczaje świąteczne mają długą historię. Puste miejsce dla niespodziewanego gościa czy 12 potraw na wigilijnym stole to tylko niektóre z nich. W jaki sposób przekazujemy sobie życzenia? Tradycyjnie- wysyłamy kartki bożonarodzeniowe, choć coraz częściej odchodzimy od tego typu składania życzeń wysyłając je e-mailowo lub telefonicznie. Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę, w bibliotece zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. Przeczytałam dzieciom bajkę pt. ”Zimowa przygoda”. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkiego dobrego i Szczęśliwego Nowego Roku 2020!

Magdalena Fornal