17 grudnia 2019 r. błażowską bibliotekę odwiedziły trzy grupy przedszkolaków. Były to Biedronki, Słoneczka i Tygryski. Nasze spotkanie było poświęcone zimie i Bożemu Narodzeniu. W trakcie prezentacji dzieci dowiedziały się jakie mamy tradycje bożonarodzeniowe, dlaczego przy wigilijnym stole zostawiamy puste nakrycie oraz co to jest pasterka. Swoją wiedzę o świętach przedszkolaki mogły sprawdzić odpowiadając na przygotowane przez panią Anię świąteczne zagadki. Maluchy odwiedziła również Pani Zima, która miała przygotowane zagadki i zadania związane z tą białą porą roku. Mimo, że za oknem zimy nie dostrzeżemy to przedszkolaki doskonale poradziły sobie z zadaniami. Umiały wymienić zimowe dyscypliny sportowe, opowiadały w co lubią się bawić, kiedy spadnie śnieg, wiedziały, że w zimie należy dokarmiać ptaki, bez problemu odpowiadały również na zadawane zagadki. Nasze spotkania zakończyliśmy wspólnym ubieraniem choinki i ozdabianiem sukni Pani Zimy. Przedszkolaki przyniosły pięknie ozdobione przez siebie pierniki i gwiazdki. Dzięki nim w bibliotece pięknie zapachniało świętami. Nie obyło się również bez kolęd, pastorałek i życzeń.

Joanna Bałutowska - Bialic

Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.