„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście” Robert Baden-Powell

Trwa remont dachu i poddasza Domu Parafialnego. Podczas zimy udało się ocieplić mniejsze pomieszczenie, a w marcu członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Błażowskiej, jego sympatycy oraz druhowie z OSP w Błażowej wysprzątali boczny strych, który przez ok. 30 lat służył różnym instytucjom za magazyn rzeczy zbędnych. W tym miejscu chciałaby szczególnie podziękować członkom TMZB: Augustynowi Rybce, Józefowi Chmielowi, Zdzisławowi Chlebkowi, Jolancie Szczepan, Januszowi Szpali, Franciszkowi Płazie oraz sympatykom naszego stowarzyszenia Eugeniuszowi Wielgosowi, Januszowi Ząbkowi za prace remontowe i porządkowe w muzeum i na strychu. Bardzo serdecznie dziękuję druhom: Maciejowi Pałacowi naczelnikowi OSP oraz Krzysztofowi Wielgosowi i Przemysławowi Bockowi za prace porządkowe.

Podziękowanie kierujemy też na ręce prezesa i pracowników GK w Błażowej za pomoc w wywozie śmieci. Panu Jerzemu Kmiotkowi dziękujemy również jako osobie prywatnej za przekazaną TMZM farbę do wymalowania wyremontowanego poddasza.

Jest to wielkie wspólne dzieło i choć przed nami ciągle ogrom pracy i potrzeba zgromadzenia ogromnych środków na remont dużej sali muzealnej to jesteśmy pełni optymizmu i wierzymy, że przy Państwa pomocy damy radę dokończyć to zadanie. Obecnie przygotowujemy się do kolejnej już czwartej Nocy Muzeów, na która już dziś wszystkich zapraszamy. Postaramy się przygotować kolejną niespodziankę dla zwiedzających.

Prezes Małgorzata Kutrzeba