Po naszych wcześniejszych publikacjach w „Kurierze Błażowskim” z okazji 1 marca obchodzonego jako „Dzień Żołnierzy Wyklętych” i z okazji Kwietnia –Miesiąca Pamięci Narodowej, nasi czytelnicy i mieszkańcy przynoszą stare zdjęcia, pamiątkowe albumy i udzielają nam interesujących informacji. Anna Nalepa z Woli Bażowskiej przekazała weselną fotografię z zaślubin Bronisławy z domu Kmiotek z Woli Błażowskiej i Franciszka Rabczaka z Wilczaka, które miały miejsce w czasie okupacji w dniu 26 listopada 1942 roku. Okazuje się, że mimo okrutnej wojny i okupacji ludzie starali się żyć normalnie, wchodząc w związki małżeńskie. Jest to zdjęcie szczególnie mi bliskie, ponieważ znajdują się na nim moi bliscy krewni.
Zachęcam Państwa do podzielenia się z nami historiami rodzinnymi udokumentowanymi na starych fotografiach. Chętnie opublikujemy je w „Kurierze Błażowskim” i na stronie TMZB.
Zdzisław Chlebek
W dolnym rzędzie: obok państwa młodych zasiedli rodzice chrzestni pani młodej, mój dziadek Jan Chlebek i jego siostra Katarzyna Chochrek z domu Chlebek -wujek i ciocia pani młodej. W górnym rzędzie stoją: od lewej żołnierz AK- sierżant Stanisław Rybka, szwagier Jana Chlebka, Cecylia Wilk z domu Kmiotek - siostra pani młodej, jako czwarty Tadeusz Kmiotek –brat pani młodej, na końcu rzędu Zofia Nalepa z domu Rabczak- siostra Pana młodego i towarzyszący jej Antoni Bomba. Pozostałe osoby nie zostały rozpoznane. Zdjęcie wykonał w Błażowej fotograf Franciszek Sowa.
Druhna i swatowie weselni Zofia Nalepa z domu Rabczak- mama Anny Nalepy w towarzystwie Antoniego Bomby i Stanisława Rybki. Mimo niełatwej okupacyjnej prozy życia codziennego goście weselni prezentują się bardzo odświętnie i okazale. Mimo upływu czasu jakość wykonanych fotografii jest bardzo dobra co świadczy om profesjonalizmie fotografa.