W niedzielne popołudnie 24 maja 2015 r na stadionie sportowym w Błażowej obyła się pod patronatem Starosty Rzeszowskiego XX edycja imprezy „Starych potraw smak i urok” oraz Wojewódzkie Spotkanie Kapel Ludowych, którą zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Błażowej przy współudziale Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

W  konkursie kulinarnym wzięło udział  11 KGW, 2 Koła Gospodyń,  1 Koło Kobiet, 4 stowarzyszenia i 1 wystawca indywidualny. Potrawy oceniała komisja w składzie Barbara Rajzauer – przewodnicząca komisji, główny specjalista ds. wiejskiego gospodarstwa domowego i współpracy z młodzieżą PODR w Boguchwale, Dorota Jamrozy  – kierownik Oddziału Wielofunkcyjnego Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz  Krystyna Synoś– radna Rady Miejskiej w Błażowej.

Celem konkursu jest między innymi wyłonienie i zachowanie regionalnych specjałów zanim odejdą w zapomnienie, zachowanie tradycyjnych umiejętności w dziedzinie sztuki  kulinarnej i niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych, kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Podkarpacia, a także podniesienie atrakcyjności turystycznej  oraz promocja naszej  gminy.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, Komisja wytypowała „Potrawę Roku” oraz przyznała nagrody i wyróżnienia za przygotowane potrawy. Kierując się kryteriami przyjętymi w regulaminie, przy ocenie brano pod uwagę smak, tradycję, estetykę podania, ogólny wystrój stołu oraz przedstawienie sposobu przygotowania potrawy.

Zarówno wystrój poszczególnych stołów jak i wielorakość potraw zasługują na duże słowa uznania. Stwierdza się ogromny potencjał kultywowania tradycji regionalnej w środowiskach kobiecych. Serwowane potrawy charakteryzowały się przede wszystkim doskonałym smakiem.

W Wojewódzkim Spotkaniu Kapel, które miało charakter konkursu, wzięło udział 8 kapel ludowych. Głównym celem przeglądu jest ochrona i popularyzacja muzyki ludowej w społeczeństwie.

Więcej w 145 numerze Kuriera Błażowskiego.

Alicja Budyka