Głosy dwóch frontów – spotkania grup szkolnych w bibliotece – kl. II z błażowskiego LO

Ostatnie już  11 spotkanie w błażowskiej bibliotece.  Bardzo obrazową i innowacyjną lekcję historii prowadziła  Magdalena Kowalska-Cheffey, która przedstawiła trud życia żołnierzy na wielu frontach. Młodzież miała okazję zobaczyć autentyczne artefakty z I wojny światowej.

Bardzo nas cieszy tak wielkie zaangażowanie nauczycieli z okolicznych szkół. Ksiądz, który przyszedł z grupą licealistów powiedziała, że nieczęsto się zdarza taka okazja, by uczniowie mogli przeżyć tak obrazową podróż w czasie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić, zwłaszcza, że ten kawałek przedstawionej historii będzie omawiany na zajęciach w szkole.

Po nowym roku w błażowskiej bibliotece pojawi się jeszcze większa sceneria, z jeszcze większą ilością wojennych pamiątek.

Serdecznie zapraszamy.

Anna Heller