Ferie w bibliotece 2024 – cz. 1

Tegoroczne ferie w MGBP w Błażowej wypełniliśmy ciekawymi zajęciami dla dzieci. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas. Było wesoło, kreatywnie, inspirująco i kulturalnie. Chcieliśmy stworzyć dzieciom alternatywę dla biernego siedzenia przed smart fonami, komputerami czy telewizorami.

Pierwsze nasze zajęcia zostały poświęcone Muminkom. To bohaterowie bajek naszego dzieciństwa jednak znani również i młodszym czytelnikom. Podczas zajęć dzieci mogły poznać bliżej „mamę” Muminków, czyli Tove Jansson. Dowiedziały się skąd się wziął pomysł na historię o małych trollach i miały okazję zobaczyć jak ich wygląd zmieniał się na przestrzeni lat. Przedstawiłam krótko najważniejszych mieszkańców Doliny Muminków. Na postawie opowiadania „ Małe trolle i wielka powódź” powstały makiety Doliny, które można podziwiać w naszej Bibliotece. Następnie dzieci układały swoje muminkowe historie a to wszystko w formie ciekawej gry. Muszę przyznać, że pomysłowości i kreatywności naszym uczestnikom nie brakowało. Dzieci stworzyły piękne prace. Oczywiście znalazł się również czas na wypożyczenie i poczytanie książek, nie tylko o Muminkach.

Więcej zdjęć w PDF – kliknij tutaj.

Joanna Bałutowska – Bialic