O „wścibskich” w Nowym Borku

17października jak co tydzień odwiedziłam oddział przedszkolny w Nowym Borku z kolejną porcją wspaniałych opowiastek. Tym razem dzieci wysłuchały opowieści autorstwa Doroty Gellner „Wścibscy”. Jest to wesoła książka dla dzieci poruszająca w zabawny sposób coś, z czym wszyscy mamy do czynienia na co dzień! Już sam jej tytuł zdradza, o czym mowa. „Wścibscy” to opowieść, która rozbawi i zapewni wspaniałą rozrywkę!
Dzieci i dorośli znają kogoś, kto aż za bardzo wtyka swój nos w nie swoje sprawy. Takie niezdrowe zainteresowanie nie jest wcale grzeczne, a przodują w tym Wścibscy. Uwielbiają podsłuchiwać i robią to tak długo, aż na ich uszach pojawią się dreszcze! Ciągle chcieliby tylko usłyszeć coś nowego. Są też dobrzy w podglądaniu innych. Wszędzie mają oczy! Spotkać można ich w różnych miejscach i to najczęściej w niespodziewany sposób. Wyskakują z rondli, puszek i spod poduszek!
Wścibscy zawsze są blisko. Chcą widzieć i wiedzieć wszystko. Ta ciekawość bez granic stanie się przyczyną wielu zabawnych sytuacji. Dziadek, babcia, wnuczki, kuzyn, ciotka, pies, kot i mysz – wszystkie te osoby i stworzenia odegrają w tej opowieści główne role!
Książka „Wścibscy” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Należy jeszcze dodać, że została również nominowana w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do wypożyczenia tej niezwykłej książeczki.

Kinga Rybka