Dzień Postaci z Bajek z Jeżykami i Wiewiórkami

Jak zabawa to zabawa, postacie z bajek tak rozgościły się w naszej bibliotece, że nie sposób ich namówić do powrotu na karty książek. A to wszystko za sprawą naszych małych czytelników, którzy codziennie odwiedzają naszą bibliotekę i naszych bohaterów. W czasie jednego z naszych spotkań chłopiec powiedział, że bajki są nieśmiertelne. I miał dużo racji, bowiem o tym czy bajki i ich bohaterowie będą nieśmiertelni decydujemy my czytelnicy. Każde sięgnięcie i przeczytanie książki ożywia i pozostawia w pamięci jej bohaterów.

Dziś, 7 listopada odwiedziły nas dzieci z grupy Wiewiórek i Jeżyków. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały teatrzyk. Oczywiście później była rozmowa o ulubionych bajkowych bohaterach. Pani Madzia przeczytała dzieciom bajkę o „Zielonym Kapturku”, w której jakiś pomysłowy skrzat pomieszał różne informacje. Jednak dzieci bardzo szybko poprawiły cała historię i nasz Kapturek znowu stał się czerwony.  Na 6+ zdały również egzamin ze znajomości bajek odgadując przygotowane przeze mnie zagadki.

Przedszkolakom i ich opiekunom bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Joanna Bałutowska – Bialic

Więcej zdjęć w PDF – kliknij tutaj.