Anna Ziobro – spotkanie autorskie


5 października 2023 r. w błażowskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie autorskie. Tym razem gościliśmy rzeszowską pisarkę Annę Ziobro. Po przywitaniu naszego gościa powitałam burmistrza Jerzego Kocoja, radnych Rady Miejskiej w Błażowej, dyrektorów błażowskich placówek i naszych czytelników.

Anna Ziobro jest rzeszowianką urodzoną w Przemyślu. Część serca zostawiła w Lublinie, a kolejną część w Tatrach. Prywatnie mama, żona, właścicielka psa, gospodyni domowa czyli normalna kobieta. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem i korektą tekstów. W wolnym czasie czyta i pisze. Fascynuje ją słowo pisane w każdej postaci, dlatego nie wyobraża sobie życia bez laptopa i książek. Kocha góry, dlatego kilka razy do roku planuje wyjazdy w Tatry.

„Mówcie, co chcecie. Książki Ani przyciągają uwagę i nie sposób się od nich oderwać. Czy jest to wynikiem sprawnego pióra? A może to kwestia warsztatu, który z powieści na powieść pnie się wyżej i wyżej? Nie ważne czy to grawitacja książek, a może sama historia, bo faktem jest to, iż autorka wkłada w swoje dzieła: 100% serca, 100% czasu i mnóstwo miłości. Bez tych trzech składników, książki Anny Ziobro nie byłyby takie pociągające”- recenzuje jedna z czytelniczek.

Spotkania autorskie w Błażowej, to wydarzenia kulturalne, podczas których autor spotyka się z czytelnikami. To czas, by odpowiedział na ich pytania, podpisał książki swojego autorstwa wraz z dedykacją, podzielił się swą twórczością. Spotkania w błażowskiej bibliotece orgaznizowane są także po to, by miło spędzić chwile przy kawie i kawałku ciasta we wspólnym towarzystwie. Dziękuje serdecznie pani Annie za poświęcony nam czas i przybliżenie naszym gościom swojej twórczości. Anna Ziobro jest niezwykle ciepłą, otwartą i skromną osobą. Życzę literackich sukcesów, nieskończonej liczby pomysłów i grona oddanych czytelników. Z całą pewnością będziemy polecać książki naszej pisarki w bibliotece. Serdecznie dziękuję także wszystkim sponsorom szwedzkiego stołu. Cieszę się, że zawsze mogę liczyć na Waszą pomoc.

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkania organizowane przez błażowską bibliotekę.

Anna Heller