Biblioteka w nowym borku i „kicia- kocia w przedszkolu”

15 kwietnia po dłuższej przerwie znów zawitałam do przedszkola ze Szkoły Podstawowej w Nowym Borku. Jak wiadomo na naszych cyklicznych spotkaniach z przedszkolakami poznajemy różne przygody bohaterów bajek, które znajdują się w filii biblioteki. Dzisiaj po raz kolejny mieliśmy spotkanie z pupilką dzieci czyli Kicią- Kocią. Tym razem nasza bohaterka zaprosiła nas do swojego przedszkola czyli w miejsce bardzo bliskie dzieciom. Na początek maluch opowiedział mi jak wygląda ich wyjście z domu do przedszkola. Czyli co po kolei robią jak się rano obudzą? Natychmiast porównaliśmy czy Kicia- Kocia wykonuje te same czynności. Jak dowiedzieliśmy się z książeczki, kotka nigdy nie wychodzi do przedszkola sama, tylko odprowadza ją mama. Podobnie jest i z przedszkolakami z Nowego Borku, zawsze idą w towarzystwie mamy, taty, dziadków lub starszego rodzeństwa. W trakcie czytania książki dzieci zauważyły, że w przedszkolu naszej bohaterki jest tak samo jak i u nich. Jednak w pewnym monecie okazało się, że w bajkowym przedszkolu dzieje się coś czego w ich szkole nie ma. Na pewno jesteście ciekawi, co to takiego? Ale niestety wam nie zdradzę, musicie sami się dowiedzieć wypożyczając bajkę w bibliotece. Więc jeśli czytelnicy biblioteki w Nowym Borku, także chcą porównać czy w ich przedszkolu wszystko odbywa się tak samo jak u Kici- Koci? Zapraszam do wypożyczenia tej i innych bajek z przygodami kotki, którą pokochały wszystkie dzieci.

Kinga Rybka