Dlaczego warto pomagać – lekcja biblioteczna w Kąkolówce

Znaleźć się w potrzebie.

Wtedy pomoc przyjdzie

Również i do Ciebie.

We wtorek 21 listopada 2023 roku do biblioteki w Kąkolówce zaprosiłam klasę II. Zastanawialiśmy się co to znaczy być dobrym i uczynnym dla innych oraz dlaczego warto pomagać. Dzieci podały różne przykłady dobrych uczynków. Czasem zwykłe dobre słowo pomaga. Wesprzeć i pocieszyć kogoś, przytulić gdy płacze i czuje się samotny, podać pomocną dłoń- to tylko niektóre pomysły, jakie podali drugoklasiści. Dla nas to tak niewiele, a dla innej osoby to może być bardzo dużo. Takie gesty wywołają u niej uśmiech i radość.  Uczniowie nauczyli się krótkiej rymowanki. Określali co należy zrobić w konkretnej sytuacji. Drugoklasiści odgadywali kto w szkole zachował się dobrze, a kto niepoprawnie. Na koniec przeczytałam im bajkę „Naucz się pomagać innym”. To książeczka edukacyjna z serii „Dziecięce uczucia”, która w prosty sposób tłumaczy czytelnikowi jak można pomóc innym. W tej bajce niedźwiadek jest smutny, ponieważ nie może złapać chmury. Jednak z pomocą innych zwierzątek udaje się mu spełnić swoje marzenie!

Magdalena Fornal