Dzień Postaci z Bajek w Piątkowej

9 listopada 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Piątkowej rozpoczęliśmy obchody z okazji Dnia Postaci z Bajek, które przypada w dniu 5 listopada.

W pierwszym dniu do biblioteki przybyły dzieci z przedszkola, których zaznajomiłam
z postaciami z różnych bajek. Aby rozwijać umiejętność koncentracji uwagi, słuchania
i rozumienia przeczytałam dzieciom bajkę pt. „Kopciuszek”. Po zapoznaniu się z jej treścią pierwszym zadaniem dla dzieci były odpowiedzi na pytania dotyczące przygód Kopciuszka. Jak zmieniał się Kopciuszek? – to drugie zadanie. Dzieci z zaangażowaniem wklejały postać Kopciuszka we właściwym stroju w poszczególne kolorowe obrazki z bajki.

W drugim dniu, 10 listopada, w przedszkolu odbyły się wspólne obchody Dnia Postaci z Bajek. Dzieci z przedszkola i najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w bajkowych strojach radośnie spędziły czas na wesołych zabawach i wypowiedziach na temat: jaką postacią z bajki jestem?

Celem takich spotkań jest rozwijanie zainteresowań dzieci od najmłodszych lat bajkami i baśniami,  a wspólne zabawy kształtują umiejętność współpracy w grupie.

Danuta Hamerla