Dzień Postaci z Bajek z Liskami

Dziś bajkowe postacie bawiły się w towarzystwie roześmianych Lisków z naszego błażowskiego przedszkola. Ponieważ dzisiejszy dzień kończy wielkie świętowanie Dnia Postaci z Bajek to dzieci musiały odesłać występujących w przedstawieniu bohaterów do odpowiednich książek. Poprawiona została historia o Kapturku, któremu jednak do twarzy jest w czerwonym i innej pelerynki nie chce, kogut zajął się swoją kurzą fermą i nie dokucza już królowi i innym dworzanom, zapałki wróciły do „Dziewczynki z zapałkami” i mogą nadal ogrzewać jej zziębnięte ręce, a miotłę oddaliśmy Babie Jadze aby mogła powrócić do swojej chatki na kurzej nóżce. Przedszkolaki wybierały również najlepszego bohatera naszego przedstawienia i nieoczekiwanie zwyciężył…. Wilk!!! Stało się tak pewnie dlatego, że nasz Wilk nie zjadł ani babci ani Czerwonego Kapturka.

Bardzo cieszymy się, że nasz teatrzyk i spotkanie z bajkami tak się Wam spodobało i że tyle osób chciało się z nami spotkać. Wielu z Was biblioteki kojarzy z nudą i ciszą. My chcieliśmy odczarować to miejsce i pokazać zarówno dzieciom, jak i dorosłym, że w dobie internetu, smartfonów i gier biblioteka może być miejscem interesującym i pełnym magii.

Więcej zdjęć w PDF – kliknij tutaj.

Joanna Bałutowska – Bialic