Jesienny szal w bibliotece w Piątkowej

Na poniedziałkowym spotkaniu, 9 października 2023 r., z uczniami drugiej klasy szukaliśmy w literaturze bibliotecznej utworów związanych z jesienią. Czytałam dzieciom książeczkę pt. „Bajka o jesiennym szalu” E. Ostrowskiej, a dzieci w tym czasie układały jesienny szal z kolorowych liści.

Tyle pracy a tu:

”Szedł na spacer lis Chytrusek.

– Jakąś psotę zrobić muszę.

Wiem!… Jesieni szal rozrzucę!

Szast, prast – kitą, i już uciekł!

Lecą liście rozrzucone…”

Pani wychowawczyni także przeczytała opowieść o przygodach Jeżyka, który robił zapasy na zimę pt. „Jesień Jeżyka”. Dzieci dużo wiedzą o tej pięknej porze roku i chcą, aby długo świeciło mocno słońce i jak najdłużej trwały ciepłe dni.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały poczęstunek z zimowych zapasów oraz zaproszenie do wypożyczenia nowej serii książek „100 sposobów”. W każdej z książek z tej serii znajdziemy wskazówki na jeden temat np. jak zachować się dobrze, jak uwolnić się od stresu czy jak złagodzić gniew lub jak zdobyć przyjaciół i przyciągać ludzi.

Danuta Hamerla