Klub Seniora „Pogodna Jesień” w błażowskiej bibliotece

Dzisiaj, to jest 29 listopada mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece tę starszą młodzież. Odwiedzili nas członkowie błażowskiego Klubu Seniora „Pogodna Jesień”. Teresa Kotarba ułożyła specjalnie na tą okazję wiersz, który wszystkim zaprezentowała:

Do biblioteki

Korzystając z zaproszenia, przyszliśmy do obejrzenia,

a dla wyjaśnienia sprawy, do obejrzenia wystawy.

Urządzonej w bibliotece, z czasów odległych dalece,

wystawa dziś urządzona, czasom wojny poświęcona.

Ja na temat owej wojny, mało mam do powiedzenia,

bo się po niej urodziłam, właśnie w dzień jej zakończenia.

Znam ją tylko z opowiadań, jej historia nie jest miła,

z hitlerowskiej okupacji, już się polska wyzwoliła.

Militaria i obrazy, chętnie dzisiaj obejrzymy,

dobrze, że już nie ma wojny chyba, że my ją tu zrobimy.

Kotarbinka

Bardzo obrazową i innowacyjną lekcję historii poprowadziła Magdalena Kowalska-Cheffey, która przedstawia trud życia żołnierzy na wielu frontach. Seniorzy mieli okazję zobaczyć autentyczne artefakty z I wojny światowej. Swoimi wspomnieniami podzieliła się z nami Zofia Wielgos. Było także chóralne 100 lat dla solenizanta Zdzisława – męża pani Zosi.

Bardzo nas cieszy tak wielkie zainteresowanie naszymi spotkaniami. Nieczęsto się zdarza taka okazja, by odwiedzający mogli przeżyć tak obrazową podróż w czasie.

Więcej zdjęć w PDF – kliknij tutaj.

Anna Heller