Nasza planeta ziemia – zajęcia z uczniami w Lecce

Dzień Ziemi przypada w kwietniu, a dokładnie 22 kwietnia. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na potrzebę troski o środowisko. To coroczne wydarzenie ma na celu promować ochronę środowiska, inspirować ludność do życia w zgodzie z naturą oraz poszerzać świadomość ekologiczną. A wszystko zaczęło się w latach 70. XX wieku. Amerykański senator Gaylord Nelson, gdy zobaczył wyciek oleju w Santa Barbara chcąc zainteresować media i zwrócić się do mieszkańców, przy pomocy studentów zaapelował o to, by chronić Ziemię i dbać o nią. W 1970 roku miały miejsce pierwsze obchody tego święta, zaś w Polsce w 1990 roku. Ziemia to najpiękniejsza planeta na której żyjemy. Dom dla wszystkich żywych stworzeń. Niestety Ziemia i środowisko są niszczone przez człowieka. Dlatego trzeba podjąć działania, aby temu zapobiec.

W piątek 26 kwietnia 2024 roku w bibliotece odbyły się dwie lekcje biblioteczne z uczniami ze świetlicy. Zastanawialiśmy się jakie działania możemy podjąć, aby poprawić jakość życia na Ziemi. Uczniowie rozwiązali krzyżówkę ekologiczną. Przygotowałam dla nich quiz związany z właściwymi postawami jakimi powinniśmy się kierować, żeby Ziemia była czysta i zadbana.

Magdalena Fornal