Ocalić od zapomnienia


Szanowni Państwo

Zakładając rubrykę „Ocalić od zapomnienia” apelowałem do wszystkich entuzjastów historii Błażowszczyzny o materiały związane z naszym regionem. Cieszy mnie, że mój apel przyniósł rezultat. Do redakcji „Kuriera Błażowskiego” napływają bardzo ciekawe fotografie a wiele osób zadeklarowało, że jeszcze dostarczy zdjęcia. Zebrałem już około 5000 fotografii. Wiele zdjęć jest w bardzo złym stanie i jeszcze muszę poddać je obróbce cyfrowej przed publikacją, co jest bardzo czasochłonne. Z większości tych zdjęć wydałem album „Błażowa i okolice na starej i współczesnej fotografii – ocalić od zapomnienia”, w którym obok starych zdjęć umieściłem nowe z podobnej perspektywy. Obecnie pracuję nad kolejną częścią albumu.

 „Kurier Błażowski” jest czasopismem samorządowym, którego celem (między innymi) jest „Ocalić od zapomnienia” ludzi i fakty związane z Błażową. Dlatego też dalej proszę o przesyłanie za pośrednictwem poczty e-mail lub osobiste dostarczenie materiałów do redakcji „KB”.

Wszystkie zdjęcia publikowane są także na naszej archiwalnej stronie internetowej – kliknij tutaj w galerii „Błażowa i okolice na starej fotografii”- zapraszam do przeglądania. Zdjęcia podzieliłem na kilka kategorii: Błażowa, Uroczystości, Obyczaje, Kościół, Przedszkole, Różne, Panoramy, GS Błażowa.

Została założona także nowa skrzynka pocztowa: mgbpblazowa@vp.pl lub mgbpblazowa@gmail.com, na którą można przesyłać fotografie. Zdjęcia umieściłem także na FB – kliknij tutaj, gdzie można je opisywać.

Chodzi o to, by zachęcić Państwa do podzielenia się swymi wspomnieniami, by młodzi ludzie dowiedzieli się czegoś więcej na temat naszej miejscowości, kultury, obyczajów i ludzi, którzy tu mieszkali.

 A może ktoś nakreśli historię swego rodu? Pamiętajmy, że wraz z nami odejdą w niepamięć fakty i ludzie. Chciałbym, aby wszystko, co było, nie poszło w niepamięć, by było przekazywane dalej. Dlatego wszystkich entuzjastów historii dawnej Błażowej prosimy o kontakt z redakcją  „KB”. Zdjęcia zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom. Dołożymy wszelkich starań, by prezentowane teksty były prawdziwe i nie naruszały dóbr osób trzecich, ani praw autorskich.

Jakub Heller

Więcej filmów na YouTube – kliknij tutaj.