Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów w Lecce

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Lecce zostali przyjęci do grona czytelników  Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Błażowej- Filii w Lecce. Klasa I odwiedziła bibliotekę w poniedziałek 6 maja 2024 roku. Pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcji bibliotecznej podczas której odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Podczas wizyty w bibliotece uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece oraz księgozbiorem. Mieli także okazję wykazać się wiedzą odgadując zagadki, które dla nich przygotowałam. Na naszym spotkaniu dzieci podały wiele przykładów jak dbać o książki. Po takim wprowadzeniu nastąpił długo wyczekiwany moment przez pierwszaków- pasowanie. Milena, Zuzanna, Emilia, Kinga, Julian oraz Jan złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na zakończenie lekcji wybrali i wypożyczyli książeczki.

Magdalena Fornal