Spotkanie Nieformalnej Grupy Historycznej „Ocalić od zapomnienia”


W piątek 14 czerwca po raz kolejny spotkała się nasza nieformalna grupa historyczna „Ocalić od zapomnienia”. Tym razem nasze spotkanie było stricte robocze, poświęcone przejrzeniu informacji, zdjęć i artefaktów, które udało się zgromadzić, a także zadecydowaniu o dalszych krokach. Aneta Boroń, Elżbieta Pęcka i Anna Heller pozbierały wśród rodziny i przyjaciół informacje dotyczące błażowskiej poczty i ludzi, którzy tam przed laty pracowali. Posiadamy także wiele skanów różnych dokumentów z  Błażowszczyzny opisujących dawne życie mieszkańców regionu. O owocach tych poszukiwań i zasłyszanych opowieści będzie można przeczytać  w kolejnych numerach „Kuriera Błażowskiego”.

Nie sposób przecenić siły, jaka siła drzemie we wzajemnie się wspierającej grupie entuzjastów. To wsparcie objawia się na wiele sposobów; to nie tylko wzajemne motywowanie się do działania, ale i bardzo praktyczne wymiany zdań: kogo jeszcze warto zapytać o wspomnienia, kto może mieć w swoich zbiorach stare fotografie warte pokazania, gdzie szukać dalszych informacji… 

Jak zawsze zachęcamy wszystkich do dzielenia się z nami okruchami historii naszej małej błażowskiej ojczyzny, czy to w formie opowieści, czy też zdjęć lub dokumentów.

W imieniu grupy Magda i Kuba