Spotkanie z Bałwankami w Nowym Borku

22 stycznia 2024 r. odbyło się ostatnie przed feriami spotkanie w przedszkolu w Nowym Borku. Dzisiaj dzieci wysłuchały dwóch ciekawych historyjek, o przygodach BAŁWANKA. Pierwsza zaprezentowana bajka była autorstwa U. Kozłowskiej pod tytułem „Przyjaciel Bałwanek”. Opowiadała ona o tym, jak Bałwanek uratował pewnego zająca z pułapki, w którą przez nieuwagę wpadł. Jednak,  jaka była cała ta historia możecie się dowiedzieć odwiedzając bibliotekę i wypożyczając bajkę. Mogę jedynie zdradzić, że dzięki swojej pomysłowości zaimponował on wszystkim leśnym zwierzątkom. Nawet sowie, która jest uważana za najmądrzejszą w leśnej głuszy. Jeśli chodzi natomiast o drugą dzisiejszą bajkę była to opowieść z serii DZIECIĘCE UCZUCIA  pod tytułem „ Naucz się dbać o innych”. Bajki z tej serii już nie jednokrotnie były prezentowane dzieciom. Jak wiemy w dzisiejszej poprzedniej bajce to Bałwanek, komuś pomógł, jednaj już w drugiej historii to Bałwankowi została udzielona pomoc. Ale jaka, i w jaki sposób musicie sami się dowiedzieć. Jak wiemy, jest to bardzo proste, bowiem wystarczy skorzystać z mojego zaproszenia do biblioteki, gdzie czekają na was te i inne ciekawe opowieści. Ze względu na to, że już za tydzień wszystkie dzieci z naszego województwa rozpoczynają ferie zimowe, postanowiłam przedszkolakom dać małe zadanie, które mają wykonać w domu ( oczywiście jeśli będzie taka możliwość, bo do realizacji jest potrzebny śnieg). Dzieci mają za zadanie ulepić bałwana (jak zrobić idealnego bałwanka opowiedzieliśmy sobie na dzisiejszym spotkaniu) i zrobić sobie z nim zdjęcie, które jeśli się uda będą zamieszczone pod naszą kolejną relacją ze spotkania, ale już w nowym semestrze szkolnym. Na zakończenie życzyłam wszystkim oczywiście wspaniałych ferii przede wszystkim bezpiecznych i zdrowych. Również wszystkim czytelnikom biblioteki, życzę miłego zimowego wypoczynku.

Kinga Rybka