Summertime – spotkanie z przedszkolakami w Kąkolówce

Już niedługo wakacje  i lato. Za oknem piękna pogoda, która zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. 11 czerwca 2024 roku wraz z paniami z błażowskiej biblioteki: panią Anią, Madzią oraz Asią odwiedziłyśmy przedszkolaków. W roli głównej wystąpiła Kicia Kocia i to ona była bohaterką naszego spotkania.  Przedszkolaki układały kolory na gąsienicy. Na plakacie dopasowywały obrazki do różnych miejsc, które odwiedziła Kicia Kocia. A były to m. in. biblioteka, plac zabaw, plaża, farma. Nie zabrakło zabaw ruchowych.   Dzieci uczyły się nowych angielskich słówek związanych z latem. Liczyły ile jest przedmiotów na obrazku. Przeczytałam im bajkę o Kici Koci, która razem z babcią gotowała zupę oraz piekła pyszne ciasteczka. Była duża dawka języka angielskiego, którą zapewniła dzieciom Magdalena Kowalska-Cheffey. Na koniec przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenkę, której wspólnie uczyliśmy się, za co otrzymały słodycze i bajki od pani dyrektor Anny Heller. Dziękuję Madzi za pomoc przy przeprowadzeniu zajęć. Za aktywny udział w zajęciach przedszkolaki zostały nagrodzone cukierkami.

Zdjęcia PDF – kliknij tutaj.

Magdalena Fornal