Świąteczna dekoracja w bibliotece w Piątkowej

20 grudnia 2023 r. w bibliotece w Piątkowej zrobiło się wesoło, gwarno i kolorowo. Z przedświąteczną kolędą odwiedziły mnie przedszkolaki. Dzieci nucąc kolędy ochoczo zabrały się za świąteczne udekorowanie pomieszczenia biblioteki co zostało uwiecznione na zdjęciach. Opowiedziałam im tradycję ubierania świątecznego drzewka, a one same opowiedziały o choinkach w swoich domach.

Podczas tej wizyty przygotowałam dla nich zagadkę związaną z szopką. Dzieci są bardzo bystre i szybko zorientowały się, że w szopce bibliotecznej brakuje figurki Jezusa obok którego powinna być także Maryja i Św. Józef. Dzięki ich błyskotliwości  udało się szybko ustawić piękną szopkę obok choinki. Szopka to jeden z ważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Przedstawia Świętą Rodzinę w miejscu narodzin Pana Jezusa, do którego przybywają na powitanie Trzej Królowie i pasterze.

Danuta Hamerla